CO ROBIĆ W LIVIGNO

CO ROBIĆ LATEM

Livigno jest uważane za raj dla rowerzystów. Nieważne, czy jesteś początkującym czy ekspertem, wsiądź na siodełko i wyrusz na łono natury! Wycieczki na rowerach górskich i e-bike. Ponad 3200 km wyznaczonych tras na niezapomniane wakacje rowerowe. Całkowicie płaska ścieżka rowerowa o długości 17 km, odpowiednia dla każdego, nawet dla najmłodszych, z placem zabaw i przystankami piknikowymi. Szlaki o różnej długości i trudności są oznakowane i można na nich jeździć samodzielnie. ... W otoczeniu gór znajdują się schroniska i punkty gastronomiczne, w których można zatrzymać się na smaczny odpoczynek. W miejscowości i wzdłuż szlaków znajdują się całkowicie darmowe słupy elektryczne do ładowania E-bików. W sklepie Vertigo, dzięki cennym radom Paolo, można wypożyczyć nowoczesny sprzęt. Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji o specjalnych zniżkach Myholiday.

W Livigno poza kolarstwem górskim jest też wiele innych aktywności do zrobienia. Oto 10 specjalnych rekomendacji:

Cosa Fare Livigno Estate

Spacer wzdłuż najpiękniejszego jeziora w Livigno

Livigno lake is practicable (but not swimmable) throughout the year, allowing you to choose between different types of water activities. Starting from the Dairy, you can walk along the lake in a frame of larch trees until you reach the Ristoro Alpisella where you can stop for a well-deserved rest. Here you can rent rowing boats, kayaks, sup and pedal boats. Furthermore, in the central part of the lake, there is a floating raft on which to sunbathe and immortalise the landscape in breathtaking shots.

Cosa Fare Livigno Estate

Odkryj atrakcje i miejsca rozrywki dla dzieci

Livigno to idealne miejsce na wakacje dla dzieci w każdym wieku, zwłaszcza w sezonie letnim. Oprócz słynnego placu zabaw w Lupigno w centrum, jest tu wiele atrakcji dla najmłodszych: spacer z lamami i alpakami, przejażdżka na zmotoryzowanych Mini Quadach, Bike Skill Centre, motocyklach elektrycznych, czy wspinaczka wśród modrzewi w Parku Larix, nie można tego przegapić. Jest też kilka placów zabaw zarówno na wysokościach w Carosello, Costaccia i Mottolino, jak i w centrum miasta.

Cosa Fare Livigno Inverno

Dotrzeć na rowerze do Val Alpisella, Val Federia i ścieżki Tee

Rower to idealny środek do podziwiania przyrody, sprawiający przyjemność zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Val Federia, która biegnie równolegle do Livigno i zaczyna się w punkcie odświeżania "la Calcheira", to ścieżka, która prowadzi do gospodarstwa o tej samej nazwie na końcu doliny. Tutaj można coś przekąsić wśród krów, koni, kóz i innych zwierząt hodowlanych. Z kolei trasa przez dolinę Alpisella prowadzi do malowniczych jezior Cancano. Znacznie bardziej dostępny jest wreszcie szlak Tee, czyli schronisk w Livigno, z których mieszkańcy korzystają w miesiącach letnich.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zrób sobie selfie pomiędzy Crap del la Père a Lago Nero

Niektóre miejsca, których nie można przegapić podczas pobytu w Livigno to Croce di Crap da la Parè, klasyczna trasa dla tych, którzy chcą zobaczyć Livigno z podwyższonej perspektywy, oraz Lago nero, które jest dość głębokie i można do niego dojechać samochodem, jeden z wielu odcinków wody w okolicy nieznanych większości wędrowców. Na przerwę obiadową polecam przystanek w Agriturismo Alpe Mine położonym w dolinie o tej samej nazwie. Podczas tych aktywności zawsze zalecany jest odpowiedni sprzęt, taki jak buty turystyczne i kijki.

Cosa Fare Livigno Inverno

Wspinaczka na 3000-metrowy szczyt z przewodnikami górskimi

Dla miłośników wyzwań Livigno jest idealnym miejscem do wyznaczania sobie wielkich celów, tak jak szczyty w naszym krajobrazie. Niektórzy śmiałkowie decydują się na zdobycie tylko jednego szczytu w roku, zaczynając od dna doliny, podczas gdy wielu innych preferuje "I Nos 3000", czyli zestaw 10 najbardziej znanych szczytów, na które można wejść samemu lub z przewodnikiem górskim. Ich wysokość sięga od 2928 metrów Cima Fopel do ogromnego 3202 metrów Piz Paradisin. Przewodnicy alpejscy będą Ci towarzyszyć na via ferratach i trudnych trasach, które góry Livigno mają do zaoferowania.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zapas adrenaliny w Mottolino Bike Park i na stokach enduro w Carosello 3000.

Livigno jest również dla tych, którzy nie lubią jeździć pod górę, ale wolą szybkość i trudność tras zjazdowych. Rowerzyści z całego świata gromadzą się w bike parkach i w każdym sezonie rodzi się duża międzynarodowa społeczność. Po drugiej stronie doliny znajduje się Carosello 3000 i Sitas, które ze swoimi 50 km tras jest królestwem tras typu flow. Doświadczeni rowerzyści, rodziny i początkujący mogą wybrać trasy odpowiadające ich oczekiwaniom, są one idealne dla all-mountain, ale także dla miłośników cross-country i enduro.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zrównoważenie i zharmonizowanie ciała na dużej wysokości dzięki doświadczeniu jogi

Naturalne otoczenie Livigno sprzyja nie tylko uprawianiu sportu, ale także regeneracji ciała i umysłu. Dzięki Joga Experience organizowanej przez Ristoro Carosello 3000, codzienny stres zostaje rozładowany: od lipca do września można zarezerwować to ekskluzywne zajęcie, które obejmuje podróż przez alpejskie szczyty i w głąb siebie. Zapierający dech w piersiach widok na dolinę Livigno połączy Cię z naturą od samego początku dzięki przejażdżce kolejką linową wzdłuż grzbietu górskiego.

Cosa Fare Livigno Inverno

Odpocznij w Livigno Baitel

Po wędrówce, biwaki w Livigno (Baitel) są szczególnym miejscem, w którym można się zatrzymać. Najbardziej znane to "Baitel da la Bles", "Canton" i "Moton da l'Al". Zawsze otwarte i samodzielnie zarządzane, znajdują się w połowie drogi na górę, ponad linią lasu. Kiedyś służyły pasterzom za schronienie, dziś są punktami wyposażonymi w miejsca do spania, piec na drewno i stół. W środku znajdziesz dobra pozostawione przez tych, którzy korzystali z chaty przed Tobą. Proszę każdego, kto zatrzyma się w tych małych perełkach, aby korzystał z nich z rozwagą i zostawił dodatkowe rzeczy niezbędne dla przyszłych gości.

Cosa Fare Livigno Inverno

Podziwiaj alpejską florę i faunę w Parku Narodowym Stelvio

Park Narodowy Stelvio oferuje bogaty program wycieczek pozwalający poznać i docenić całą jego różnorodność przyrodniczą, ekologiczną i faunistyczną. Przez cały rok można spacerować po licznych oznaczonych ścieżkach wyposażonych w ławki i stoły, miejsca piknikowe i punkty widokowe. Stelvio jest bogate w historię i faunę z ponad 260 gatunkami. Jest to jeden z najpiękniejszych i największych parków narodowych we Włoszech. Złote orły, jelenie, sarny, kozice, ibexy i lisy to tylko niektóre ze zwierząt, które można podziwiać.

Cosa Fare Livigno Inverno

Przejazd przez alpejskie przełęcze motocyklem lub rowerem

Czy to na rowerze czy na motorze, przełęcze wokół Livigno są czarującymi miejscami, gdzie można podziwiać góry w całej ich okazałości. Motocykliści preferują przełęcz Stelvio, która łączy Valtellinę z Val Venosta, oraz przełęcz Foscagno, która łączy Livigno z Bormio przez przełęcz Eira (2200 m n.p.m.). Mogą je przejechać najbardziej odważni rowerzyści, dołączając do innych rowerzystów na Tour of the 4 Alpine passes z wyjazdem i powrotem do Livigno. Pinarello zapewnia busa do pomocy technicznej i logistycznej podczas wspinaczki.