Co dělat v Livignu

CO DĚLAT V LÉTĚ

Livigno je považováno za cyklistický ráj. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo zkušený cyklista, nasedněte do sedla a vydejte se do přírody! Výlety na horských kolech a elektrokolech. Více než 3200 km zmapovaných tras pro nezapomenutelnou cyklistickou dovolenou. Zcela rovinatá 17 km dlouhá cyklostezka vhodná pro každého, i pro ty nejmenší, s dětským hřištěm a piknikovými zastávkami. ... rasy všech délek a obtížností jsou značené a lze je projet samostatně. Jsou zde chaty a občerstvení, kde se můžete zastavit na chutnou přestávku obklopeni horami. V obci a podél stezek jsou zcela zdarma k dispozici elektrické sloupy pro dobíjení elektrokol. V obchodě Vertigo si díky Paolovým cenným radám můžete zapůjčit moderní vybavení. Pro více informací o speciálních slevách Myholiday nás kontaktujte.

V Livignu se můžete věnovat i mnoha dalším aktivitám mimo horská kola. Zde je 10 speciálních doporučení:

Cosa Fare Livigno Estate

Procházka podél nejkrásnějšího jezera v Livignu

Jezero Livigno je přístupné (ale ne ke koupání) po celý rok, takže si můžete vybrat mezi různými druhy vodních aktivit. Od mlékárny můžete jít podél jezera v rámu modřínů až k Ristoro Alpisella, kde se můžete zastavit na zasloužený odpočinek. Zde si můžete půjčit veslice, kajaky, supy a šlapadla. V centrální části jezera se navíc nachází plovoucí vor, na kterém se můžete opalovat a zvěčnit krajinu v úchvatných záběrech.

Cosa Fare Livigno Estate

Objevte aktivity a zábavní oblasti pro děti

Livigno je ideální prázdninovou destinací pro děti všech věkových kategorií, zejména v letní sezóně. Kromě známého dětského hřiště Lupigno v centru se zde pro nejmenší nabízí řada aktivit: procházka s lamami a alpakami, jízda na motorových minikvadrokolech, Bike Skill Centre, elektrické motorky nebo lezení v modřínech v parku Larix, to vše si nenechte ujít. K dispozici je také několik dětských hřišť jak ve vysoké nadmořské výšce v Carosellu, Costaccii a Mottolinu, tak v centru města.

Cosa Fare Livigno Inverno

Cyklistické trasy Val Alpisella, Val Federia a Tee path

Jízdní kolo je ideálním prostředkem k užívání si přírody, který potěší dospělé i děti. Stezka Val Federia, která vede souběžně s Livignem a začíná u občerstvení "la Calcheira", vede ke stejnojmenné farmě na konci údolí. Zde se můžete občerstvit mezi kravami, koňmi, kozami a dalšími hospodářskými zvířaty. Trasa údolím Alpisella vás naopak zavede k malebným jezerům Cancano. Mnohem dostupnější je konečně stezka Tee, chaty v Livignu, které obyvatelé využívají v letních měsících.

Cosa Fare Livigno Inverno

Udělejte si selfie mezi Crap del la Père a Lago Nero

Mezi místa, která byste během svého pobytu v Livignu neměli vynechat, patří Croce di Crap da la Parè, klasická trasa pro ty, kteří chtějí vidět Livigno z vyvýšené perspektivy, a Lago nero, které je poměrně hluboké a lze k němu dojet autem, jeden z mnoha vodních úseků v oblasti, který většina turistů nezná. Pro přestávku na oběd doporučuji zastávku v Agriturismo Alpe Mine, které se nachází ve stejnojmenném údolí. Při těchto aktivitách se vždy doporučuje vhodné vybavení, jako jsou turistické boty a hole.

Cosa Fare Livigno Inverno

Výstup na třítisícový vrchol s horskými průvodci

Pro milovníky výzev je Livigno ideálním místem, kde si mohou klást velké cíle, stejně jako vrcholy v naší krajině. Někteří dobrodruzi se rozhodnou zdolat pouze jeden vrchol ročně, a to od dna údolí, zatímco mnozí jiní dávají přednost "I Nos 3000", souboru 10 nejznámějších vrcholů, na které je možné se vydat samostatně nebo s horským vůdcem. Ty sahají od 2928 metrů vysokého Cima Fopel až po obrovský 3202 metrů vysoký Piz Paradisin. Alpští průvodci vás budou doprovázet na via ferratách a obtížných trasách, které livignské hory nabízejí.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zásobte se adrenalinem v bikeparku Mottolino a na enduro sjezdovkách Carosello 3000.

Livigno je také pro ty, kteří neradi jezdí do kopce, ale dávají přednost rychlosti a obtížnosti sjezdových tratí. Do zdejších bikeparků se sjíždějí bikeři z celého světa a každou sezónu se zde rodí početná mezinárodní komunita. Na druhé straně údolí se nachází Carosello 3000 a Sitas, které je se svými 50 km trailů královstvím flow trailů. Zkušení bikeři, rodiny i začátečníci si mohou vybrat tratě podle svých představ, ty jsou ideální pro all-mountain, ale také pro vyznavače cross-country a endura.

Cosa Fare Livigno Inverno

Vyrovnejte a harmonizujte své tělo ve vysoké nadmořské výšce pomocí jógy

Přírodní prostředí Livigna je vhodné nejen pro sportovní aktivity, ale také pro regeneraci těla a mysli. Díky zážitkové józe, kterou pořádá Ristoro Carosello 3000, se zbavíte každodenního stresu: od července do září si můžete objednat tuto exkluzivní aktivitu, která zahrnuje cestu po alpských vrcholcích i do vlastního nitra. Úchvatný výhled do údolí Livigno vás díky jízdě lanovkou po horském hřebeni hned na začátku spojí s přírodou.

Cosa Fare Livigno Inverno

Odpočiňte si v hotelu Livigno Baitel

Bivaky v Livignu (Baitel) jsou po túře zvláštním místem k zastavení. Nejznámější jsou "Baitel da la Bles", "Canton" a "Moton da l'Al". Jsou vždy otevřené a spravují se samy a nacházejí se v polovině hory nad hranicí lesa. Kdysi sloužily pastýřům jako přístřeší, dnes jsou to místa vybavená místy na spaní, kamny na dřevo a stolem. Uvnitř najdete věci, které tu zanechali ti, kdo chatu používali před vámi. Prosím každého, kdo se v těchto malých skvostech ubytuje, aby je používal s opatrností a zanechal další nezbytnosti pro budoucí hosty.

Cosa Fare Livigno Inverno

Obdivujte alpskou flóru a faunu v Národním parku Stelvio.

Národní park Stelvio nabízí široký program výletů, které vám umožní poznat a ocenit celou jeho přírodní, ekologickou a faunistickou rozmanitost. Celoročně je ideálním cílem procházek po četných značených stezkách vybavených lavičkami a stoly, piknikovými místy a vyhlídkami. Stelvio je bohaté na historii a faunu s více než 260 druhy. Je to jeden z nejkrásnějších a největších národních parků v Itálii. Orli skalní, jeleni, srnci, kamzíci, kozorožci a lišky jsou jen některá zvířata, která můžete obdivovat.

Cosa Fare Livigno Inverno

Přejezd alpských průsmyků na motorce nebo na kole

Ať už jedete na kole nebo na motorce, průsmyky v okolí Livigna jsou okouzlující místa, kde můžete obdivovat hory v celé jejich kráse. Motorkáři dávají přednost průsmyku Stelvio, který spojuje Valtellinu s Val Venosta, a průsmyku Foscagno, který spojuje Livigno s Bormiem přes průsmyk Eira (2200 m n. m.). Tyto průsmyky mohou projet ti nejodvážnější cyklisté, kteří se připojí k ostatním cyklistům na Tour 4 alpských průsmyků s odjezdem a návratem do Livigna. Společnost Pinarello zajišťuje kyvadlový autobus pro technickou a logistickou pomoc během výstupu.