Co dělat v Livignu

WHAT TO DO IN WINTER

Lyžování v Livignu je mimořádným zážitkem pro všechny milovníky zimních sportů. Zdejší lyžařský areál je jedním z největších, nejvýznamnějších a nejoblíbenějších v Alpách s různými organizovanými aktivitami pro alpské lyžování, snowboarding a freestyle. Sjezdovky všech úrovní pro lyžařskou sezónu, která trvá od prosince do května. ... Lyžařská oblast Livigno pokrývá široké a rozlehlé údolí, které je vždy slunečné, umožňuje lyžování na několika svazích a díky četným vlekům dostupným z obce nabízí možnost lyžování jak ve vysoké nadmořské výšce, tak na dně údolí. Po celou zimní sezónu je zde k dispozici více než 200 profesionálních lyžařů. Patrick a Fabrizio, zkušení lyžařští instruktoři, vás rádi podpoří ve vybraných aktivitách, ať už jste začátečníci, nebo chcete zlepšit svou techniku. Pro ty, kteří nemají vybavení, doporučuji půjčovny Point Rental a Vertigo.
Hosté Myholiday dostávají slevu na půjčení vybavení a objednané lekce.
Pro více informací nás kontaktujte.

Kromě sjezdového lyžování doporučuji 10 dalších nepřehlédnutelných aktivit:

Cosa Fare Livigno Inverno

Otevření plynu mezi sněžnými skútry, motokárami a stroji na ledu

V Livignu se můžete bavit jízdou na sněhu a ledu! Chcete-li si vyzkoušet něco vzrušujícího, doporučuji tři hlavní aktivity: jízdu na ledě s rallye vozy, po které vám Oliviero a jeho řidiči z Traversovy univerzity pomohou řídit skutečné závodní vozy s pneumatikami s hroty. Pak je tu vzrušující jízda na sněžném skútru, 20 km přes jezero a zasněžené louky Livigna nebo v průsmyku Eira s trasou až do Crap della Parè. A nakonec, vhodný pro bezstarostnější mládež, je zážitek v podobě jízdy na ledových kárách na 400 metrů dlouhé ledové dráze, rovněž v oblasti jezera.

Cosa Fare Livigno Estate

Jak se dostat do nejlepších restaurací ve Snowcatu

Top Emotion je dobrodružná túra na chatu Costaccia v srdci sjezdovek Malého Tibetu. Poté, co zažijete vzrušení při bezpečném zdolávání strmých svahů na palubě rolby a budete obdivovat zasněžené stopy během nočního frézování, je čas na občerstvení: ve vysoké nadmořské výšce na vás čeká luxusní a exkluzivní gurmánská večeře, jejímž základem jsou výhradně ryby. Tuto aktivitu doporučuji jako ideální pro romantický výlet za dobrým jídlem a dechberoucími výhledy.

Cosa Fare Livigno Inverno

Vyzvěte své přátele ve snowparku Mottolino

Vyzvěte své přátele na nejvyšší skok! Snowpark Mottolino je dlouhodobě považován za jeden z nejlepších v Itálii a patří k nejtechničtějším a nejúžasnějším v Evropě. Má více než 60 struktur se skoky a parabolami různých úrovní obtížnosti. Vstup do snowparku je zdarma a je povolen od 9:00 do 16:30. Nezapomeňte si helmu! Při jízdě lanovkou Trepalle, ze které můžete obdivovat celý svah, můžete sledovat některé sportovce připravující se na olympijské hry v Miláně Cortině 2026 v jejich dechberoucím vývoji.

Cosa Fare Livigno Inverno

Procházka Livignem na běžkách

Livigno je ideální lokalitou pro běžecké lyžování: od konce října do začátku dubna je k dispozici 30 km tratí, které začínají na Forcole a sjíždějí do dolní části města. Ty se připravují koncem podzimu, i když není sníh, a to díky metodě "SnowFraming", která organizátorům umožňuje uchovat sníh z předchozí sezóny pod termopláštěmi a následně jej použít na podzim. Sjezdovky, které jsou vždy prosluněné, mají různé úrovně obtížnosti. Mezi akce, které si na začátku prosince nenechte ujít, patří Sgambeda, Granfondo del Piccolo Tibet a Světový pohár.

Cosa Fare Livigno Inverno

Bavte se při představení mistrů

Nejodvážnější a nejzábavnější lyžařští instruktoři v oblasti ohromují diváky kaskadérskými kousky a odvážnými skoky, když se každé úterý večer ve 21 hodin vzájemně vyzývají na sněhu. Večerní show, kterou si nesmíte nechat ujít a během které se dozvíte, jak se dříve lyžovalo na horách, uvidíte vystoupení v různých technikách sjezdu a několik překvapení, která vám nemohu prozradit! Show se koná na úpatí centrální lyžařské školy, kde se můžete zahřát šálkem Vin brule.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zabavte nejmenší v Kinder Parku Lupigno

Světoznámý Lupigno je nejen maskotem lyžařské školy Centrale v Livignu, ale také názvem oblíbeného sněhového hřiště pro děti od 2 do 12 let, které se mohou bavit v naprostém bezpečí. Služba hlídání dětí a skupinové lyžařské kurzy totiž umožňují rodičům volný čas na lyžování, odpočinek nebo nákupy. Bezpečné místo pro hry ve společnosti zkušených animátorů, skluzavek, tobogánů, nafukovacích atrakcí nebo v zábavním parku. Zaručená zábava ve vysoké nadmořské výšce!

Cosa Fare Livigno Inverno

Vyzkoušejte si šlapání na sněhu s kolem Fat Bike

Chcete zažít nové zážitky mimo ruch sjezdovek? Doporučuji výlet na fatbiku. Právě toto kolo díky tlustým plášťům umožňuje větší tření na sněhu a ledu, a to do té míry, že ho místní obyvatelé využívají i v chladnějších měsících k udržení jízdy na kole. S Adamem a týmem BikeLivigno můžete prozkoumat nedotčená zákoutí, alternativní zasněžené cesty a užít si Livigno z nového úhlu pohledu, z pohledu tlustého kola. Pokud nejste příznivci únavy, jsou k dispozici elektrické verze.

Cosa Fare Livigno Inverno

Přelet nad Livignem na paraglidu

Ideální aktivitou pro ty, kteří chtějí létat výš než orli, je paragliding. S přáteli instruktory létání Fabiem a Emanuelem, kteří jsou k dispozici po celý rok, zažijete fascinující dobrodružství, při kterém budete mít pocit, že se prstem dotýkáte oblohy! Vzlety se konají z nejvyšších vrcholů Carosello 3000 a Mottolino a trvají přibližně hodinu. Na konci tohoto dobrodružství budou fantastická videa a fotografie ve vysokém rozlišení svědčit o odvaze všech, kteří se vzpírají výškám, a odnesou si domů senzační vzpomínku.

Cosa Fare Livigno Inverno

Nasaďte si brusle na nohy a snažte se nespadnout.

V Livignu si můžete zabruslit v Ice Areně a poté se zahřát dobrou horkou čokoládou v baru. Kluziště je přístupné všem, dospělým i dětem, a pro rodiče, kteří nechtějí bruslit, je k dispozici vyhřívaná tribuna, ze které dohlížejí na ty nejmenší. Ledová aréna je otevřena denně od 10 hodin a v ceně vstupného je zahrnuta půjčovna bruslí. Pro zpestření je v závislosti na podmínkách na kluzišti možné vyzkoušet si také dabing s hokejkami. To může být dobrá večerní aktivita jako alternativa k sousednímu kinu.

Cosa Fare Livigno Inverno

Důvěřujte vysokohorským průvodcům a zažijte náročné hory

V zimní sezóně nabízí alpští průvodci v Livignu především freeride, skialpinismus, lezení v ledu a chůzi na sněžnicích. Když se vše zbarví bílou barvou a krajina se stává strožejší a divočejší, sjíždění po neposkvrněných sněhových svazích nebo výstup na ledopád v izolovaném a divokém prostředí jsou nezapomenutelnými zážitky pro ty, kteří hledají klid a niternost. Horští průvodci díky svým zkušenostem v této oblasti znají naše hory a zaručují maximální bezpečnost bez obětování adrenalinu.