Co dělat v Livignu

CO DĚLAT PO CELÝ ROK

Livigno je oblíbeným místem bezcelních nákupů pod širým nebem. Na hlavních ulicích najdete mezinárodně uznávané značky v buticích a vlajkových obchodech za přijatelné ceny bez DPH. Široká a kvalitní je v každém ročním období také nabídka jídel a vín: nenechte si ujít typické pokrmy, jako je sciatt, bresaola della Valtellina, pizzoccheri a slavná polenta... Z hlavních restaurací v obci, které jsou otevřeny po celý rok, doporučuji restaurace Bellavista a Cenacolo. V závislosti na ročním období je možné se lanovkou nebo během výletu na sněžnicích v zimě dostat na další charakteristická občerstvovací místa v alpském stylu, zatímco v létě jsou nejnavštěvovanějšími cíli pěšky nebo na elektrokole Malghe, Alpe Mine, Alpe Federia a Alpisella.
Pro zákazníky Myholiday jsou vyhrazeny 10% slevové poukázky které lze využít v obchodech Timberland, parfumerii Pastorella a dalších hlavních obchodech.
Kontaktujte nás a dozvíte se více.

Kromě nákupů a kulinářských výletů bych rád upozornil na 10 dalších neopomenutelných aktivit pro ty, kteří se rozhodnou pro Livigno:

Cosa Fare Livigno Inverno

Relaxujte a bavte se v Acquagrandě

Nové vodní centrum Aquagranda, jedno z největších v Evropě, je ideálním řešením pro rodiny během deštivých dnů nebo na konci náročného výletu. Wellness zóna s mnoha službami, mezi nimiž doporučuji masáže a obličejové a tělové procedury, nabízí starším dětem chvíle odpočinku, zatímco děti se baví v bazénech se skluzavkami pod dohledem hlídaček centra. V pondělí a ve středu je přístup do relaxační zóny prodloužen až do půlnoci, což je ideální pro romantické večery. Myholiday poskytuje svým zákazníkům poukaz s 20% slevou při vstupu.

Cosa Fare Livigno Inverno

Ochutnejte naše nejlepší místní produkty v la Latteria

Mlékárna zpracovává mléko již více než 50 let a vyrábí z něj čerstvé a vysoce kvalitní produkty, jako jsou lahodné sýry, jogurty, zmrzlina a mnoho dalšího. V kavárně uvnitř Mlékárny si můžete pochutnat na nejrůznějších snídaních, pokrmech s domácími sýry a místními uzeninami, zatímco těm, kteří mají chuť na sladké, doporučuji domácí zmrzlinové poháry nebo parfaity. Je také možné objednat si prohlídku s průvodcem (k dispozici v italštině, angličtině a němčině) v malém vnitřním muzeu, které sleduje tradice Livigna.

Cosa Fare Livigno Inverno

Naskočte na červený vlak Bernina

Bernina Express je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je známý jako "Bernina Red Train", ze kterého můžete v létě i v zimě obdivovat tisícileté ledovce a fascinující alpská panoramata. Výlet zahrnuje odjezd autobusem z Livigna a příjezd do stanice Poschiavo, kde začíná okouzlující cesta přes malé typické švýcarské vesničky, staleté lesy, řeky a alpská jezera do kouzelného Svatého Mořice. Odjezdy jsou v hodinových intervalech po celý rok a celá trasa trvá přibližně dvě a půl hodiny.

Cosa Fare Livigno Inverno

Udělejte si radost večeří na chatě

Typická jídla, velkolepé pizzoccheri a zábava. Tea Borch je typická chata nacházející se na úpatí Carosello 3000. Simone, který chatu provozuje již více než 20 let, vás potěší svou veselostí pro nezapomenutelné chvíle. V létě se k chatě dostanete na horském kole nebo pěšky po lesní cestě. V zimě jsou naopak nejlepší volbou sněžnice nebo sněžné skútry. Pro originální večeři s přáteli doporučuji vyhlášené grilování na piödě, kamenné desce, která se těží ve Středních Alpách a v oblasti se používá také na obklady budov.

Cosa Fare Livigno Inverno

Prozkoumejte Livigno a okolí

Vzhledem k nepříliš velké rozloze lze Livigno snadno navštívit pěšky a vyhnout se tak použití automobilu. Naopak do vzdálenějších míst se lze dostat zcela bezplatnou autobusovou dopravou, a to čtyřmi linkami, které jezdí denně od 7:00 do 20:00 hodin. O transfery na letiště nebo vlakové nádraží a zpět se profesionálně postará náš řidič Pietro, který se postará o vaši cestu mimo Livigno. Kromě toho lze podle jeho možností zorganizovat návštěvu nedalekého Svatého Mořice, vyhlášených termálních lázní Bormio a dalších blízkých cílů.

Cosa Fare Livigno Inverno

Objevte místní zvyky a tradice v muzeu v Livignu

Věděli jste, že v Livignu se nachází muzeum věnované kultuře této oblasti? "MUS" se nachází ve starém domě a umožňuje návštěvníkům objevovat tradice našich prarodičů prostřednictvím replik typických prvků livignských domů. Uvnitř domů se vyráběly různé potraviny a zpracovávala se vlna, z níž se získávaly ponožky a oblečení nepostradatelné v chladnějším období. Čas od času se zřizují nová zařízení a zavádějí se staré nástroje, které jsou novým generacím méně známé. Prohlídka s průvodcem trvá přibližně hodinu a stojí 5 eur.

Cosa Fare Livigno Inverno

Užijte si hospody, kluby a apres-ski v Livignu

Livigno je ideální pro milovníky sportu a zábavy. V ulicích obce a na úpatí sjezdovek se nacházejí bary, après ski a diskotéky, kde můžete strávit bezstarostné chvíle po aktivním dni. Mezi oblíbené zimní podniky našich hostů patří: Alpino nacházející se v průsmyku Eira, Stalet a Alegra na úpatí Carosello 3000, après-ski Devid u výstupu lanovky Cassana a centrální après-ski. Chcete-li pokračovat večer s hudbou, vyberte si mezi klubem Bivio, Miky's Pub (na pěší zóně), Marcos a Homelywood v oblasti San Rocco.

Cosa Fare Livigno Inverno

Ochutnejte dobré víno z Valtelliny

Brayan a Natale, kteří jsou vášnivými milovníky dobrého vína, pořádají výlety za Nebbiolem, původní odrůdou Valtelliny, z níž se vyrábějí slavná vína jako Inferno, Sassella a Valgella. Valtellina Wine Tour je den plný kultury Valtelliny prostřednictvím vinařství, ochutnávek a příběhů, které vás zavedou na cestu tradicemi a kulturou. Charakteristické jsou terasy, které vypovídají o těžké práci zemědělských společností Valtelliny jak z hlediska fyzického, tak časového. Úsilí odměněné dobrým vínem, které je dodnes stálicí na našich stolech.

Cosa Fare Livigno Tutto l'anno

Nechte se sáňkovat s Huskies

Centro Italiano Sleddog Husky Village pořádá výlety, při nichž se stanete hlavním hrdinou nezapomenutelného dobrodružství za volantem saní tažených psy (2 až 4) a v doprovodu instruktora. Zážitek vhodný pro rodiny s dětmi, páry i přátele. V zimě se výlet se psím spřežením koná na trase dlouhé 5 km, která začíná v Husky Village a vede po Decauville, která spojuje Arnogu s jezery Torri di Fraele a Cancano, jedním z nejkrásnějších a nejsymboličtějších míst Valdidentra. Výlety jsou k dispozici po celý rok.

Cosa Fare Livigno Tutto l'anno

Vydejte se na výlet do minulosti s koňmi

Aby se tradice v Livignu udržely, pořádají se výlety na koních, zvířatech, která byla v minulosti věrným pomocníkem a hlavním dopravním prostředkem obyvatel této oblasti. V zimě je možné zažít kouzelný zážitek při návštěvě okolí města na saních tažených těmito úžasnými zvířaty: pojedete po trati ponořené do bílé barvy určené výhradně pro pěší a ubíjené rolbou. Sáně pro 4 osoby jsou vybaveny vlněnými dekami, pohodlným polstrováním a řídí je místní fantastičtí kočí Filippo a Giuliano.