CO ROBIĆ W LIVIGNO

CO ROBIĆ PRZEZ CAŁY ROK

Livigno jest popularnym miejscem bezcłowych zakupów na świeżym powietrzu. Na głównych ulicach znajdziesz znane na całym świecie marki w butikach i sklepach flagowych w przystępnych cenach bez podatku VAT. Oferta gastronomiczna i winiarska jest również szeroka i wysokiej jakości w każdym sezonie: nie przegapcie typowych dań, takich jak sciatt, bresaola della Valtellina, pizzoccheri i słynnej polenty.... Wśród głównych restauracji w miejscowości, otwartych przez cały rok, polecam Bellavista i Cenacolo. W zależności od pory roku do innych charakterystycznych miejsc odświeżenia w stylu alpejskim można dotrzeć kolejką linową lub podczas wędrówki w rakietach śnieżnych zimą, natomiast latem najczęściej odwiedzanymi miejscami pieszo lub na E-bike'u są malghe, Alpe Mine, Alpe Federia i Alpisella.
Dla klientów Myholiday zarezerwowane są 10% bony rabatowedo wykorzystania w sklepach Timberland, perfumerii Pastorella i innych głównych sklepach.
Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.

Oprócz zakupów i wycieczek kulinarnych, chciałabym wskazać 10 innych nie do pominięcia aktywności dla tych, którzy wybiorą Livigno:

Cosa Fare Livigno Inverno

Relaks i zabawa w Acquagranda

Nowe centrum wodne Aquagranda, jedno z największych w Europie, jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin w czasie deszczowych dni lub na zakończenie intensywnej wycieczki. Strefa wellness z licznymi usługami, wśród których polecam masaże i zabiegi na twarz i ciało, oferuje starszym chwile relaksu, podczas gdy dzieci bawią się w basenach ze zjeżdżalniami pod opieką opiekunek w centrum. W poniedziałki i środy dostęp do strefy relaksu jest przedłużony do północy, idealny na romantyczne wieczory. Myholiday daje swoim klientom voucher z 20% zniżką na wejście.

Cosa Fare Livigno Inverno

Skosztuj naszych najlepszych lokalnych produktów w la Latteria

Od ponad 50 lat Mleczarnia przetwarza mleko, aby zapewnić świeże produkty wysokiej jakości, takie jak pyszne sery, jogurty, lody i wiele innych. Kawiarnia wewnątrz Mleczarni to doskonałe miejsce na różnorodne śniadania, dania z domowymi serami i lokalnymi wędlinami, natomiast dla tych, którzy mają ochotę na słodkości, polecam domowe lody sundaes lub parfaits. Można również zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem (dostępne w języku włoskim, angielskim i niemieckim) małego wewnętrznego muzeum, które jest śladem tradycji Livigno.

Cosa Fare Livigno Inverno

Wskocz do czerwonego pociągu Bernina

Uznany za światowe dziedzictwo Unesco, Bernina Express jest znany jako "Czerwony pociąg Bernina", z którego można podziwiać tysiącletnie lodowce i fascynujące alpejskie panoramy zarówno latem, jak i zimą. Wycieczka obejmuje wyjazd autobusem z Livigno i przyjazd na stację Poschiavo, gdzie rozpoczyna się czarująca podróż przez małe typowe szwajcarskie wioski, wiekowe lasy, rzeki i alpejskie jeziora do magicznego St. Moritz. Odjazdy odbywają się w godzinnych odstępach przez cały rok, a cała wycieczka trwa około dwóch i pół godziny.

Cosa Fare Livigno Inverno

Rozkoszuj się kolacją w schronisku

Typowe dania, spektakularne pizzoccheri i zabawa. Tea Borch to typowa chata położona u stóp Carosello 3000. Simone, który prowadzi chatę od ponad 20 lat, zachwyci Was swoją pogodą ducha, zapewniając niezapomniane chwile. Latem do chaty można dotrzeć rowerem górskim lub pieszo ścieżką przez las. Natomiast zimą najlepiej sprawdzają się rakiety śnieżne lub skutery śnieżne. Na oryginalną kolację z przyjaciółmi polecam słynny grill na piödzie, kamiennej płycie wydobywanej w Alpach Środkowych i używanej w okolicy również do okładzin budynków.

Cosa Fare Livigno Inverno

Poznaj Livigno i okolice

Ze względu na niezbyt dużą powierzchnię, Livigno można łatwo zwiedzić pieszo, unikając w ten sposób korzystania z samochodu. Natomiast, aby dotrzeć do bardziej odległych miejsc, dostępna jest całkowicie darmowa komunikacja autobusowa z czterema liniami kursującymi codziennie od 7 rano do 20 wieczorem. W przypadku transferów na i z lotnisk lub stacji kolejowych, nasz kierowca Pietro profesjonalnie zajmie się Twoją podróżą poza Livigno. Ponadto, w zależności od jego dyspozycyjności, można zorganizować wizytę w pobliskim St.moritz, w słynnych termach w Bormio i innych pobliskich miejscach.

Cosa Fare Livigno Inverno

Odkryj lokalne zwyczaje i tradycje w Muzeum Livigno

Czy wiesz, że Livigno posiada muzeum poświęcone kulturze tego obszaru? Znajdujące się w starym domu, "MUS" pozwala zwiedzającym odkryć tradycje naszych dziadków poprzez odtworzenie elementów typowych dla domów w Livigno. W domach tych produkowano różne produkty spożywcze, a z wełny wyrabiano skarpety i odzież niezbędną w chłodniejszych porach roku. Od czasu do czasu zakładane są nowe instalacje i wprowadzane stare narzędzia, które są mniej znane nowym pokoleniom. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około godziny i kosztuje 5 euro.

Cosa Fare Livigno Inverno

Ciesz się pubami, klubami i apres-ski w Livigno

Livigno jest idealne dla tych, którzy kochają sport i zabawę. Wzdłuż ulic miejscowości, a także u podnóża stoków narciarskich znajdują się bary, après ski i dyskoteki, w których można spędzić beztroskie chwile po aktywnym dniu. Do ulubionych zimowych lokali naszych gości należą: Alpino przy przełęczy Eira, Stalet i Alegra u stóp Carosello 3000, après-ski Devid przy wyjeździe z kolejki Cassana oraz centralny après-ski. Aby kontynuować wieczór przy muzyce, należy wybrać pomiędzy Bivio Club, Miky's Pub (w strefie dla pieszych), Marcos i Homelywood w dzielnicy San Rocco.

Cosa Fare Livigno Inverno

Skosztuj dobrego wina zrobionego w Valtellinie

Brayan i Natale, którzy są pasjonatami dobrego wina, organizują wycieczki, aby odkryć Nebbiolo, rdzenną odmianę winorośli Valtellina, z której powstają słynne wina takie jak Inferno, Sassella i Valgella. Valtellina Wine Tour to dzień pełen kultury Valtelliny poprzez winnice, degustacje i opowieści, które zabiorą Cię w podróż przez tradycję i kulturę. Charakterystyczne są tarasy, które mówią o ciężkiej pracy społeczeństw rolniczych Valtellina, zarówno w sensie fizycznym, jak i czasowym. Wysiłek ten został wynagrodzony przez dobre wino, które do dziś gości na naszych stołach.

Cosa Fare Livigno Tutto l'anno

Niech Huskies zabierze cię na sanki.

Centro Italiano Sleddog Husky Village organizuje wycieczki, podczas których będziesz bohaterem niezapomnianej przygody jadąc zaprzęgiem ciągniętym przez psy (2 do 4) i w towarzystwie instruktora. Doświadczenie odpowiednie dla rodzin z dziećmi, par i przyjaciół. W zimie wycieczka z psami zaprzęgowymi odbywa się na 5-kilometrowej trasie rozpoczynającej się od Husky Village, biorąc Decauville, która łączy Arnoga z Torri di Fraele i jeziorami Cancano, jednym z najpiękniejszych i najbardziej symbolicznych miejsc w Valdidentro. Wycieczki są dostępne przez cały rok.

Cosa Fare Livigno Tutto l'anno

Podróż w przeszłość dzięki wycieczce konnej

Aby podtrzymać tradycje w Livigno, organizowane są wycieczki na koniach, zwierzęciu wykorzystywanym w przeszłości jako wierny pomocnik i główny środek transportu dla mieszkańców tego obszaru. Zimą można przeżyć magiczne doświadczenie, zwiedzając okolice miasta na pokładzie sań ciągniętych przez te wspaniałe zwierzęta: podróżuje się po torze zanurzonym w bieli wyłącznie dla pieszych i pokonywanym przez ratrak. 4-osobowe sanie wyposażone są w wełniane koce, wygodne poduszki i prowadzone są przez fantastycznych lokalnych woźniców Filippo i Giuliano.