CO ROBIĆ W LIVIGNO

CO ROBIĆ W ZIMIE

Jazda na nartach w Livigno to niezwykłe przeżycie dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Jego teren narciarski jest jednym z największych, najważniejszych i najbardziej lubianych w Alpach z różnymi zorganizowanymi zajęciami dla narciarstwa alpejskiego, snowboardu i freestyle. Stoki o wszystkich poziomach zaawansowania w sezonie narciarskim, który trwa od grudnia do maja. Teren narciarski Livigno obejmuje szeroką i rozległą dolinę, która jest zawsze słoneczna, umożliwia jazdę na kilku zboczach górskich i oferuje możliwość jazdy na nartach zarówno na dużych wysokościach, jak i na dnie doliny dzięki licznym wyciągom dostępnym z miejscowości. ... Ponad 200 profesjonalistów jest do dyspozycji przez cały sezon zimowy. Patrick i Fabrizio, doświadczeni instruktorzy narciarscy, chętnie wesprą Was w wybranych przez Was aktywnościach, niezależnie od tego, czy jesteście początkujący, czy chcecie poprawić swoją technikę. Dla osób nie posiadających sprzętu polecam wypożyczalnie sprzętu narciarskiego Point Rental i Vertigo.
Goście myholiday otrzymują zniżkę na wypożyczenie sprzętu i zarezerwowane lekcje.
Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.

Oprócz narciarstwa alpejskiego polecam 10 innych aktywności, których nie można przegapić:

Cosa Fare Livigno Inverno

Otwórz przepustnicę między skuterami śnieżnymi, gokartami i maszynami na lodzie

W Livigno można bawić się jazdą na śniegu i lodzie! Aby spróbować czegoś ekscytującego, polecam trzy główne aktywności: jazda po lodzie samochodami rajdowymi, po których Oliviero i jego kierowcy z Uniwersytetu Trawerskiego pomogą Ci w prowadzeniu prawdziwych samochodów wyścigowych z oponami z kolcami. Następnie ekscytująca wycieczka skuterami śnieżnymi, 20 km nad jeziorem i ośnieżonymi łąkami Livigno lub na przełęczy Eira z trasą aż do Crap della Parè. Wreszcie, dla bardziej lekkomyślnych młodych ludzi, istnieje możliwość jazdy gokartami na 400-metrowym torze lodowym, również w okolicy jeziora.

Cosa Fare Livigno Estate

Dotrzyj do najlepszych restauracji w Snowcat

Top Emotion to pełna przygód wycieczka do schroniska Costaccia w sercu tras narciarskich Małego Tybetu. Po przeżyciu emocji związanych z bezpieczną wspinaczką po stromych zboczach na pokładzie ratraka i podziwianiu ośnieżonych tras podczas nocnego frezowania, czas na orzeźwienie: na dużej wysokości czeka na Was luksusowa i ekskluzywna kolacja dla smakoszy, w całości oparta na rybach. Polecam tę aktywność jako idealną na romantyczny wypad w poszukiwaniu dobrego jedzenia i zapierających dech w piersiach widoków.

Cosa Fare Livigno Inverno

Rzuć wyzwanie swoim znajomym w Mottolino Snowpark

Rzuć wyzwanie swoim znajomym na najwyższy skok! Snowpark Mottolino od dawna uznawany jest za jeden z najlepszych we Włoszech i jeden z najbardziej technicznych i spektakularnych w Europie. Posiada ponad 60 struktur ze skokami i parabolami o różnych poziomach trudności. Wstęp do Snowparku jest bezpłatny i dozwolony w godzinach od 9.00 do 16.30. Nie zapomnijcie o kasku! Podczas jazdy w górę wyciągiem krzesełkowym Trepalle, z którego można podziwiać cały stok, można obserwować niektórych sportowców przygotowujących się do Olimpiady w Mediolanie Cortina 2026 w ich zapierających dech w piersiach ewolucjach.

Cosa Fare Livigno Inverno

Spacer po Livigno na nartach biegowych

Livigno jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego: od końca października do początku kwietnia dostępnych jest 30 km tras, zaczynających się od Forcoli i schodzących do dolnej części miasta. Są one przygotowywane późną jesienią, nawet przy braku opadów śniegu, dzięki metodzie "SnowFraming", która pozwala organizatorom przechowywać śnieg z poprzedniego sezonu pod plandekami termicznymi, a następnie wykorzystać go jesienią. Stoki, które są zawsze słoneczne, mają różne poziomy trudności. Wśród imprez, których nie można przegapić na początku grudnia, są Sgambeda, Granfondo del Piccolo Tibeta i Puchar Świata.

Cosa Fare Livigno Inverno

Daj się rozbawić pokazowi mistrzów

W każdy wtorkowy wieczór o godz. 21.00 najodważniejsi i najbardziej zabawni instruktorzy narciarscy w okolicy zadziwiają publiczność wyczynami i śmiałymi skokami, które rzucają sobie nawzajem na śnieg. To wieczorne show, którego nie można przegapić, podczas którego można dowiedzieć się, jak dawniej jeździło się na nartach w górach, obejrzeć pokazy różnych technik zjazdowych i kilka niespodzianek, których nie mogę Wam zdradzić! Pokaz odbywa się u stóp centralnej szkoły narciarskiej, gdzie można się rozgrzać filiżanką Vin brule.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zapewnijcie najmłodszym rozrywkę w Kinder Parku Lupigno

Znany na całym świecie Lupigno, oprócz tego, że jest maskotką szkoły narciarskiej Centrale w Livigno, jest również nazwą popularnego placu zabaw na śniegu dla dzieci od 2 do 12 lat, które mogą bawić się całkowicie bezpiecznie. Dzięki usługom opieki nad dziećmi i grupowym kursom narciarskim rodzice mają wolny czas na jazdę na nartach, relaks lub zakupy. Bezpieczne miejsce do zabawy w towarzystwie doświadczonych animatorów, zjeżdżalnie, sanki, dmuchańce lub w parku tematycznym. Gwarantowana zabawa na dużej wysokości!

Cosa Fare Livigno Inverno

Spróbuj pedałować po śniegu z Fat Bike

Chcesz doświadczyć nowych emocji poza zgiełkiem stoków narciarskich? Polecam wycieczkę na rowerze typu fat bike. Ten szczególny rower, dzięki grubym oponom, pozwala na większe tarcie na śniegu i lodzie, do tego stopnia, że jest używany również przez miejscowych, aby utrzymać jazdę na rowerze w chłodniejszych miesiącach. Z Adamem i zespołem BikeLivigno możesz odkrywać dziewicze zakątki, alternatywne zaśnieżone drogi i cieszyć się Livigno z nowego punktu widzenia - Fat Bike. Jeśli nie jesteś fanem zmęczenia, dostępne są wersje elektryczne.

Cosa Fare Livigno Inverno

Lot nad Livigno z paralotnią

Idealnym zajęciem dla tych, którzy chcą latać wyżej niż orły jest paralotniarstwo. Dostępna przez cały rok, z twoimi przyjaciółmi instruktorami latania, Fabio i Emanuelem, przeżyjesz fascynującą przygodę, podczas której poczujesz się tak, jakbyś dotykał palcem nieba! Starty odbywają się z najwyższych szczytów, Carosello 3000 i Mottolino, i trwają około godziny. Na zakończenie tej przygody fantastyczne filmy i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości będą świadczyć o odwadze wszystkich tych, którzy rzucą wyzwanie wysokości i zabiorą do domu sensacyjne wspomnienia.

Cosa Fare Livigno Inverno

Załóż łyżwy na nogi i postaraj się nie spaść

W Livigno można pojeździć na łyżwach na Arenie Lodowej, a potem ogrzać się przy dobrej gorącej czekoladzie w barze. Lodowisko jest otwarte dla wszystkich, dorosłych i dzieci, a dla rodziców, którzy nie chcą jeździć na łyżwach jest ogrzewana trybuna, z której można nadzorować najmłodszych. Arena lodowa jest otwarta codziennie od godziny 10.00, a w cenie biletu wstępu zawarte jest wypożyczenie łyżew. Dla urozmaicenia, w zależności od warunków panujących na lodowisku, można spróbować swoich sił w grze na kijach hokejowych. Może to być dobre wieczorne zajęcie jako alternatywa dla sąsiedniego kina.

Cosa Fare Livigno Inverno

Zaufaj przewodnikom alpejskim, aby doświadczyć wymagającej góry

Freeriding, skialpinizm, wspinaczka lodowa i rakiety śnieżne to główne aktywności oferowane w sezonie zimowym przez przewodników alpejskich w Livigno. Kiedy wszystko jest zabarwione bielą, a krajobraz staje się bardziej surowy i dziki, zjeżdżanie po nieskazitelnych stokach śnieżnych lub wchodzenie na lodospad w odizolowanych i dzikich środowiskach to niezapomniane doświadczenia dla tych, którzy szukają spokoju i wnętrza. Przewodnicy górscy, dzięki swojemu doświadczeniu w terenie, znają nasze góry i gwarantują maksymalne bezpieczeństwo, nie rezygnując z adrenaliny.